You are the dream!

Zaterdagavond bracht ik nietsvermoedend een bezoekje aan het toilet. Niet veel later lijkt mijn hart te stoppen met kloppen. Mijn ogen blijven staren naar de enkele druppeltjes oud bloed. Ik smeek op mijn knieeën dat het stopt. Dit kan niet waar zijn, dit mag niet en ik wil dit niet! Ik haal diep adem. 'Het is nog nietszeggend' maak ik mezelf wijs. Al voel ik aan elke vezel in mijn lichaam dat het niet goed is. Snel breng ik de Utrogestan zo diep mogelijk in. Ik probeer de situatie tegen te houden. Wie weet kan ik het nog redden. Ik ben blij als ik wegdroom in mijn bedje. De plek waar we altijd samen zullen zijn. Jij bent de droom en ik ben de dromer!



Bevend en met een angstig hart sluip ik telkens naar het toilet. Ik durf het licht niet aan te doen. Tot mijn schrik blijft het vloeien. Voorzichtige rode bloeddruppeltjes mengen zich met het oude bloed. Een waar kleurenpalet. Zo kruipen de dagen onzeker en angstaanjagend voorbij. De kleine krampjes beginnen toe te nemen. Hoe graag ik ook wil blijven geloven mijn lichaam geeft hele andere signalen. Mijn inmiddels grote gespannen borsten die op mijn ranke maar opgezette lichaam leken te zijn geplakt, namen hun eigen vorm weer aan. Weg push-up effect. De kwaaltjes die ik had, het ebde langzaam weg. De hormonen hadden mij al die tijd in z'n greep. Hoewel ik dit wist hoopte ik zo dat het zou voortvloeien in een zwangerschap. Ik wilde een bevestiging, weten waar ik aan toe was. Welke vorm het ook zou aannemen. De onzekerheid, de confrontatie en het sprankeltje hoop maakten mij gek.



Woensdag kreeg ik de bevestiging. Precies twee weken na de terugplaatsing was daar het moment waar ik zo voor vreesde. Het kleurde rood. Mijn lichaam leek een ware schoonmaakbeurt te houden. De tranen rolden over mijn wang. Mijn droom spatte uiteen. Het was voorbij. Waar we zo naar verlangden, waar we zo voor geknokt hebben en wat we hebben moeten doorstaan, het leek allemaal weg te spoelen met het doortrekken van het toilet.



Lieve Ieniemienie, de afgelopen weken voelde voor ons dichterbij dan ooit. Hoewel jij nog geen 'echte' baby was, dat ik nog niet echt zwanger was, jij zat in mij. Het voelde zo bijzonder en breekbaar tegelijkertijd. Jouw start was moeilijk maar ik heb nooit mijn vertrouwen in jou verloren. Mijn lichaam, jouw huisje, niets liever dan dat. Meteen voelde ik mij verantwoordelijk voor jou. Ik was bereid om alles te laten staan en alles te proberen om je een handje te helpen. Jij hebt mij laten stralen met je prille begin. Jij was het begin. Ik kon het niet laten om stiekem beschermend mijn handen om mijn kleine bollende buikje te slaan, je fluisterend toe te zingen en te lachen om mijn grote borsten. Het voelde zo heerlijk. De gedachte van jou in mij liet alles glinsteren. Een ware droom, zo magisch. Tot het moment dat alle glinstering verdween, het donker begon te kleuren en jij mijn droom uiteen leek te spatten. Je vloeide weg, ontglipte ons en ik kon niets anders dan met ingehouden adem het te laten gebeuren. Mijn woorden waren op. Ze waren niet toereikend. Na alle tranen, helemaal geknakt begon ik zachtjes te zingen. Heb jij mij gehoord? Hoewel ik je loslaat blijf ik dromen. Het plekje waar wij voor altijd samenzijn. Het heeft niet zo mogen zijn. Het is oneerlijk. Toch ben ik blij dat ik dit heb mogen voelen. Geen zwangerschap maar wel een begin van onze liefde. Jouw papa en mama samengevoegd. Jij ieniemienie was de uitkomst, bevrucht en wel!



Vandaag was het tijd om het bekend te maken. Het zou zwart op wit worden toegevoegd aan mijn dossier. Uitslag; negatief, mislukt niet geslaagd. Een hele lieve vrouw kreeg ik aan de lijn. Zachtjes deelde ik mee wat ik heb moeten doorstaan. Ze leefde mee. Alles werd besproken. Hoewel haar lieve stem veel goedmaakt, klinkt het toch hard door de telefoon. 'Zes eitjes, een bevruchting, niks in de vriezer en een niet goed van kwaliteit embryo teruggeplaats' hoor ik haar opsommen. Ik moet even slikken. 'Ons advies aan je gynaecoloog is om ICSI te doen'. Ik vertel dat er in het nieuwe jaar een afspraak gepland staat. Het gesprek gaat nog even door. Ze wenst mij sterkte en moed om door te gaan. Ik bedank haar voor het gesprek. Dan dringt het echt door dat ieniemienie nog een droom is zonder werkelijkheid te worden. De droom die even werkelijkheid leek te worden, lijkt nu verder weg dan ooit. IVF nummer een is mislukt. O, wat doet het pijn!



************************************



Jij bent de belofte


Die ik mijn hart heb gedaan.


Jij bent het beeld


Wat ik zag in het donker


Ik heb zo geduldig gewacht


Zoveel nachten heb ik jou gezien


Toen ik mijn ogen sloot


Ik ben de dromer


Jij bent de droom!

574 x gelezen, 0

reacties (0)


  • simpelweg

    Oh neej meis.. wat een naar bericht.. ! Heel veel sterkte en hou aan je droom vast, t geeft je kracht om door te gaan..

  • Doekjeerom

  • Niekiemv3

  • lispeltuut

    Oooh wat vervelend!

  • Dees78

    wat balen weer zeg! Ik blijf duimen! Heel veel sterkte en dat julie droom nu echt gauw eens werkelijkheid mag worden!

  • Fiekeb

    Lieffie, kippenvel....ooit! Echt waar xxxx

  • ynskjeh

    Ooh meid wat ontzettend verdrietig is dit, ik heb veel aan je gedacht en gehoopt dat het goed zou komen ik heb er tranen van.
    heel veel sterkte de komende tijd en met frisse moed verder in het nieuwe jaar

  • mamasan88

    nee wat verdrietig! Meid.. Even geen woorden vanaf deze kant maar een dikke knuffel

  • nies

    Lieverd, ik heb zó aan je gedacht de laatste dagen, en elke dag zonder nieuws hoopte ik dat het nog goed zou gaan. Het was jullie zó gegund. Hopelijk werkt een volgende poging wel, al zul je daar nu waarschijnlijk nog wel niet zoveel aan willen denken. Sterkte samen, en een dikke knuffel

  • popjesmama

    K*TZOOI....... *zucht* nieuw jaar... nieuwe kansen! 2013 is toch een flutjaar geweest dus alle focus op 2014 meis! Ik zal wederom heel erg doorduimen voor jullie!

  • justin jenna

    wat verdrietig ik wil je heel veel sterkte wensen. Ik had het voor jullie zo gehoopt. Sterkte xxx

  • sofie222

    Lieve juffrouwpiertje, ik vind het echt heel naar voor jullie meid... Alles wat je opschrijft is zo herkenbaar, maar hoe je het verwoord, echt niet normaal zo mooi! Alles wat ik nu opschrijf valt daarbij zo in het niet.
    M'n bedoeling id. om je te steunen en dat je hoop mag houden voor de toekomst! Weet dat je nooit alleen bent. Een hele mag dikke knuffel voor jou!

  • ~03-12-05~

    oh meid wat jammer! had het je zo gegund! en dat soort telefoontje ken ik. Alleen denk ik steeds: 'leg snel neer want kan mijn tranen niet meer inhouden' Hopelijk is de volgende poging wel de goede!! ik hoop het echt zo voor je!! dikke knuffel!!

  • dvdk82

    Heel veel sterkte